ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:29

Kilis Devlet Hastanesi, genişletilecek

Kilis Devlet Hastanesi, genişletilecek


Suriye’den Türkiye’ye sığınan mültecilerin Kilis’te nüfus artışına sebep olması dolayısıyla Kilis Devlet Hastanesi’nin genişletilmesi için Kilis Valiliği’nin yapmış olduğu çalışmalarda sona gelindi.

Kilis Devlet Hastanesi’ne yapılacak olan ek binanın ihalesi 30 Temmuz 2013’te yapılacak. Kilis Valisi Süleyman Tapsız, "Kilisli hemşerilerimizin sağlığa erişim haklarını kesintisiz karşılayabilmek amacıyla başlatmış olduğumuz çalışmalar devam etmekte olup hastanemize 115 Yataklı Ek Hizmet Binası yapımı, ihale aşamasına gelmiştir." dedi.

30 Temmuz 2013 günü ihalesi yapılacak olan proje ile tek ve çift kişilik özel oda niteliğinde 84 yataklı klinik servis, yeni doğan ve erişkin yoğun bakımı içeren 31 yataklı yoğun bakım ünitesi ve yeni acil servis yapımı gerçekleştirilecektir. Ek Bina Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte mevcut hastane, 45 yoğun bakım yatağı ile bir odada en fazla iki kişinin yattığı 210 servis yatağından oluşan toplam 255 yatak standardına kavuşacak.

Vali Tapsız, "Beşevler civarında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize bağlı semt polikliniğinin açılması, Devlet Hastanesi bünyesinde; 3 ameliyat salonunun komple yenilenmesi, göz ameliyatları için FAKO cihazının alımı, çocuk servisi yataklarının yenilenmesi, tüm branşlar için cerrahi set alımı, 18 adet diyaliz cihazı alımı, bilgisayarlı tomografi cihazı alımı, cerrahi nitelikli skopi cihazı alımı ve renkli dopler-ultrasound cihazı alımı gerçekleştirilmiş olup yaklaşık 1,6 milyon TL tutarında yatırım sağlanmıştır." açıklamasını yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER