ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2014 Çarşamba 09:09

Kıbrıs gazisi 2. oldu

Kıbrıs gazisi 2. oldu

Maraton koşucusu ve Kıbrıs Gazisi olan 64 yaşındaki Hasan Uludağ, 36. İstanbul Maratonunda kategorisinde ikinci oldu.


Maraton koşucusu ve Kıbrıs Gazisi olan 64 yaşındaki Hasan Uludağ, 36. İstanbul Maratonunda kategorisinde ikinci oldu.

36. İstanbul Maratonu öncesi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretine gittiği 64 yaşındaki Maraton koşucusu ve Kıbrıs Gazisi Hasan Uludağ, kupayı Beylikdüzü’ne getirdi. 60-64 yaş klasmanında yarışan Uludağ, 42 kilometreyi 3 saat 9 dakikada koşarak, kendi yaş grubunda ikinci, maratonda koşan 10 bin kişi arasından da 51. oldu.

DAHA BÜYÜK BAŞARI SÖZÜ VERDİ

Yüz kırka yakın uluslararası birinciliği bulunan Hasan Uludağ, önümüzdeki yıl gerçekleşecek Mersin Maratonu’nda 1.’liği hedeflediğini belirtti. 2015’in Ağustos ayında Fransa’da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası’na da katılacak olan Uludağ, her gün yaptığı antrenmanlarını daha da sıkı tutacağını söyledi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ

Başarısından ötürü Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Hasan Uludağ’a teşekkür plaketi takdim eden Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Ömer Şatır ise, “Belediye olarak seve seve her zaman yanınızdayız. Bu tip başarılar takdiri kesinlikle hak ediyor. Fakat bu yaşta ve bu hırsla çalışılıp elde edilen başarılar daha da gurur verici” diye konuşarak başarılı sporcuya plaket takdim etti.


 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER