ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 12:36

Kestane toplarken ayı saldırdı

Kestane toplarken ayı saldırdı

Bolu Dağı’nda kestane toplamak için ormanda gezintiye çıkan şahsa ayı saldırdı. Yaralı şahıs, ilk yardım bilgisi sayesinde kurtuldu.


Bolu Dağı Polisevi bölgesindeki ormanlık alanda bulunan kestane ağaçlarından dökülen kestaneleri toplamaya çıkan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu personeli Şeref Öztürk, dün saat 15.00 sıralarında aynı bölgede kestane yemeye gelen bir ayının saldırısına uğradı. Yaralanan Şeref Öztürk, kendi imkanlarıyla Düzce’nin Hasanbey köyüne inmeyi başardı. Yaralı halde 12 saat ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren şahıs Düzce Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İlk yardım bilgisi sayesinde hayatta kalan Şeref Öztürk, "Kestane toplamak için ormandaydım. Birde ormanda gezmeyi severim. Ormanları gezmek benim için bir hobi. Kestanelere bakarım dedim. Ormana giriş yaptım. Bayağı bir mesafe gittim. Akşam saatlerine yakın dönüş yaptım. Tam ormanın içinde ağaçlı yolda ilerlerken 5 metre mesafede karşıma ayı çıktı. Yolun ortasındaymış. Bende dura kaldım oda kaldı. Yanımda hiçbir şey yok. Zaten atmaya fırsat vermez zaten. Ayıyı benim görmem ile onun beni görmesi ile yanımda bitti. Saldıracağını anlayınca yolun altına kendimi attım. Çalıların içine doğru tekerlek gibi yuvarlanıyordum. O esnada kalçamdan yinede ısırmış. O sırada bende bağırdım. İkinci ısırık almadan kaçtı. Böğürerek kaçtı. Kan kaybetmeye başladım. Yolun düzlüğüne çıkıp yaralı bölgeye tampon uyguladım. Yürüdüm yürüdüm ama baktım kan kaybediyorum. Oturdum biraz dinlendim biraz yürüdüm baktım olmayacak dere yatağını kenarında oturdum. Sabaha kadar orada bekledim. Kurtarma ekipleri aradılar ama ulaşamadılar. Ölümle pençeleştim" dedi.

Yola da kendi imkanları ile çıktığını söyleyen Şeref Öztürk, “Sabah yine tampon uyguladım. Tampondan sonra kendimi biraz iyi hissettim yanımda şeker ve bisküvi vardı onları yedim. Kendimi enerjik hissettim. Aşağı doğru kendi imkanımla milim milim tehlikeli inişlerde yavaş yavaş indim. Otoyolla aramdaki mesafe 1 km, ormanın içindeydim. Bu mesafede beni bulamadılar. Otoyolun yanındaki servis yoluna indim. 2 km daha yürüdüm görünecek bir yere çıktım. Bir köylü geldi. telefon ile aradık ambulansla buraya getirdiler. Bolu’da üniversitesi çalışıyorum. Bir daha mümkün değil, resmen ölümden döndüm ikinci ısırığı vursa kurtulma şansım olmazdı. Isırınca kalçamdan kapmış, sıcaklık hissettim. İkinci bir saldırıyı yapsaydı yaşama şansım yoktu" diye konuştu.

Hastane Başhekim yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, hastanın yaklaşık yarım litre kan kaybettiğini ve sağ kalçada kemiğe kadar oluşan 15 cm. derinliğinde iki adet diş izinin olduğunu ve bir miktar doku kaybı oluştuğunu belirtti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER