ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 13:29

Kepez’e 250 milyon TL’lik yatırım yaptık

Kepeze 250 milyon TLlik yatırım yaptık


Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, borcu olmayan, hizmet üreten, kendi imkânlarıyla 250 milyon TL’ye yakın yatırım yapan bir belediye olduklarını söyledi.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde düzenlenen kahvaltıya katılan Başkan Tütüncü, işadamlarına Kepez’de yaptıkları yatırımları anlattı. Kepez ilçesinde iz bırakacak hizmetlere imza attıklarını söyleyen Başkan Tütüncü, “Bazı insanlar vardır bir makamı 20 yıl işgal ederler ama geriye dönüp baktıklarında mazide hiçbir izleri yoktur. Bazı insanlar ise 3-4 yılda yönettikleri şehre çağ atlatmışlardır.” dedi.

        Antalyalı işadamlarına Kepezpark Varsak Projesi'ni anlatan Tütüncü, burada ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzu, masal parkının olduğunu 46 dönümlük arazi üzerine inşa ettiklerini ve 20 milyon TL’ye mal olduğunu açıkladı. Tütüncü, Kepezpark Varsak’a hafta sonları 20 ila 25 bin kişi arası ziyaretçileri geleceğini tahmin ettiklerini, temmuz ayında da hizmete açmayı planladıklarını aktardı.

        Başkan Hakan Tütüncü, Antalya’nın uluslararası kongre, sergi tesisi ihtiyacına cevap verecek olan 2 bin kişilik çok amaçlı Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’nin de temelini attıklarını kaydetti. Tütüncü, 40 milyon TL’ye inşa edilecek olan dev yatırımı, 2014 yılının ilk çeyreğinde hizmete açmayı planladıklarını bildirdi.

        İki büyük projeyi belediyenin imkânlarıyla yaptıklarını aktaran Tütüncü, mali tablodaki başarının sırrını ise şu şekilde açıkladı: "Kamunun kaynakları yeterli değil ama yetersizde değil. Kamu kaynakları akılcı kullanılmalı, yatırımlar şehrin önceliklerine göre olmalı, tasarruf yapılmalı ve israftan uzak durulmalı. Biz bunları yaptık ve hiçbir devlet kurumuna, esnafa, müteahhide, çalışanına borcu olmayan, kendi imkânlarıyla 250 milyon TL yatırım yapan, hizmet üreten bir belediye haline geldik."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER