ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:49

"Kentsel dönüşüm Osmangazi’den başlamalı"

"Kentsel dönüşüm Osmangaziden başlamalı"


 Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa’da kentsel dönüşüm önce Osmangazi’den başlamalıdır. Kentsel dönüşüm ancak bu şekilde başarıya ulaşır.” dedi.
Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu’nun (BGKP) 215’inci toplantısı Yeni Asya Derneği ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son dört yılda bin 166 projeyi hayata geçirdiklerini ve 109 mahallede 30 bin nüfusa hizmet sunduklarını kaydetti.
İlçedeki kamulaştırma faaliyetlerine dikkat çeken Dündar, yol açabilmek ve park yapabilmek için şimdiye kadar 172 bin 636 metrekare alanı kamulaştırdıklarını dile getirdi. Dündar, trafiği rahatlatmak adına da 4 katlı otoparkı hizmete açtıklarını, sayıyı 10’a çıkartacaklarını ifade etti.
“DÖNÜŞÜM OSMANGAZİ’DEN BAŞLAMALIDIR”
Kentsel dönüşüm konusundaki görüşlerini açıklayan Dündar, şöyle konuştu: “Eski bir şehri yıkıp yeniden yapmak kolay değil; ancak şehirlerin yenilenmesi kaçınılmazdır. Kentsel dönüşüm ile şehir merkezi tenhalaşmalı ve yayalaştırılmalıdır. Bursa adım adım yenilenecek. Biz Osmangazi’yi mahalle mahalle değil bir bütün olarak ele alacağız. Böyle olması daha sağlıklı bir sonuç sağlayacaktır. Eğer Bursa’da kentsel dönüşüm olacaksa bu süreç kesinlikle Osmangazi’den başlamalıdır. Kentsel dönüşüm ancak bu şekilde başarıya ulaşır.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER