ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 15:16

Kent Otomasyon Sistemi hizmet vermeye başladı

Kent Otomasyon Sistemi hizmet vermeye başladı

Akyurt Belediyesi vatandaşların hayatını çok daha kolay hale getirmek için Akyurt Kent Otomasyon Projesi (KEOS)'ni hayata geçiriyor.


Akyurt Belediyesi vatandaşların hayatını çok daha kolay hale getirmek için Akyurt Kent Otomasyon Projesi (KEOS)'ni hayata geçiriyor. Proje ile belediyeye ilişkin tüm veriler tek bir noktada toplanacak; vatandaş, belediye hizmetlerine çok daha hızlı ve kolay ulaşabilecek.

Proje çalışmalarının başladığını ve tüm Akyurt’un cadde cadde, sokak sokak taranacağını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş kent merkezinde el ilanı dağıtarak, "Bu amaçla başlayan saha çalışmaları esnasında siz değerli vatandaşlarımızın, verilerin düzenli bir biçimde elde edilebilmesi için sahada Akyurt Belediyesi kimliğini ibraz ederek görev yapan ekiplere yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Görevlilere yardımcı olmanız halinde bu proje daha kısa sürede ve daha verimli biçimde hayat geçecektir” dedi. Sistem hakkında bilgi veren Başkan Ayantaş, Kent Otomasyon Sistemi'yle belediyedeki tüm veriler merkezi tek bir veri tabanında toplanır. Böylece vatandaşlarımıza daha hızlı, kaliteli, güvenilir ve kesintisiz hizmet sunulur. Hemşehrilerimiz KEOS sistemiyle birlikte e-imar, kent rehberi, nöbetçi eczane gibi vatandaş odaklı uygulamalara; belediyenin hizmeti, fiziki mekândan bağımsız bir şekilde internet ortamından kolayca erişebilecekler." dedi.

Belediye olarak amaçlarının vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve belediye hizmetlerinden en kolay şekilde faydalanmalarını sağlamak olduğunu belirten Ayantaş Kent merkezinde vatandaşlara keos hakkında bilgilendirme broşürü dağıtarak, projenin 2013 yılı başlarında tamamlanacağını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER