ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 13:57

Kent meydanı şekline dönüştürülüyor

Kent meydanı şekline dönüştürülüyor


Trabzon’un Çarşıbaşı Belediyesi tarafından hazırlanan örnek bir proje ile ilçenin içinde bulunan park, kent meydanı şekline dönüştürülüyor.

Eski parkın yıkım işlemine başlanması nedeniyle bir açıklama yapan Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, "Bilindiği gibi ilçemizin içinde bir tane parkımız vardı. Yıllar önce yapılmış, ama günün şartlarına göre ilçe insanına hizmet veremeyen ve atıl kalmış bir durumdaydı. Biz de parka daha güzel bir görüntü kazandırmak ve insanlarımızı burada daha mutlu bir şekilde konuk edebilmek adına kent meydanı şeklinde bir proje hazırladık. Hem meydan parkı daha güzel olacak, hem de projenin güzelliği ile beraber insan akışını buraya konuk etme niyetindeyiz." dedi.

Kent meydanının bölgede eşine az rastlanır özellikte olacağına vurgu yapan Başkan Yılmaz, "Yakın bir zamanda bitirmeyi planladığımız park, bölgede eşine ender rastlanan modern bir kent meydanını andıracak. Parkta yapılacak olan bir kafeteryanın yanı sıra insanların oturabileceği, yeşil alanların bol olduğu bu kent meydanını yaz ayına kadar yetiştirmek uğraşı içindeyiz. İki dönümlük bir alan üzerinde oluşturulacak kent meydanının Proje maliyeti yaklaşık 400 bin lira olmakla birlikte işçiliğinin birçoğunu kendi elemanlarımızla ve iş makinelerimizle yaparak maliyeti biraz düşürmek niyetindeyiz. Toptan ihale edip yaptırmaktansa kendi iş gücümüzü ve makine parkımızı burada kullanarak maliyeti düşürüp 250 bin liraya tamamlama şansımız olacaktır." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER