ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 17:05

Keçi avı başını derde soktu!

Keçi avı başını derde soktu!

Sivas'ta kaçak avcılara yaklaşık 40 bin TL idari para cezası verildi. İşte ayrıntılar...


Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri, koruma altındaki kaçak dağ keçisi avı ihbarı üzerine baskın yaparak, suçüstü yakaladıkları kaçak avcıların taşıt ve silahlarına el koydu. Kaçak avcılara yaklaşık 40 bin TL idari para cezası verildi.

Sivas'ın Hafik ilçesi Gürlevik Dağı mevkiindeki vatandaşların, 16 Aralık akşam saatlerinde kaçak dağ keçisi avı ihbarı üzerine harekete geçen Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri, jandarma birlikleri ile olay yerine intikal etti. Yapılan kontrol ile 4 kişinin, 3 ‘Anadolu Yaban Keçisi’ni avladıkları tespit edildi. Bir dişi yaban keçisi cansız olarak ilgili kişilerin araçlarında bulundu. İlgili kişilere, tazminat ve idari para cezaları kesilmek üzere tutanaklar tanzim edildi. 4 kişi hakkında koruma altında olan bir yaban hayvanını, ava kapalı bir sahada, belgesiz olarak avlamak suçlarından toplam 39 bin 374 TL para cezası uygulandı.

İlgili kişilerin, avda bire bir hızından faydalandıkları tespit edildiği için binmiş oldukları pikap aracının da mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere alıkonuldu. Ayrıca, avda kullandıkları yivli silah ilgili savcılık birimine teslim edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER