ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 13:45

Kaza kurbanı Buse 10 bin fidanda

Kaza kurbanı Buse 10 bin fidanda

Bursa’da geçen yıl meydana gelen kazada yaşamını yitiren Buse Karakurum adına İzmir’in Aliağa ilçesi’nde 10 bin fidanlık orman oluşturuldu.


Geçen yıl 19 Mart’ta, Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde, arkadaşlarıyla doğum günü kutlamasından dönerken geçirdikleri kazada yaşamını yitiren, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Buse Karakurum’un ailesi ve yakınları, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaptı. Bu Kapsamda, Aliağa Örlemiş Köyü mevkiinde orman kurmak üzere başlatılan kampanya ile Buse Karakurum adına 10 bin fidanlık orman oluşturuldu.

Bergama Orman İşletme Müdürlüğü’nce tesis edilen Aliağa Örlemiş Köyü mevkii ağaçlandırma alanında Ege Orman Vakfı’nın katkıları ile oluşturulan "Buse Karakurum Hatıra Ormanı’nda; anne Fatma Karakurum, baba Necmi Karakurum, kardeşi Halil Karakurum, yakınları, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve kalabalık bir katılımla fidan dikim töreni düzenlendi. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, ağaçlandırma sahası hakkında teknik bilgi verdi. Gençol, "Genç yaşta yitirdiğimiz Buse için bir orman kuruldu. Hep birlikte 10 bin fidana can verdiniz. 10 bin fidan Buse için yeşerecek" dedi. Gençol, "Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıkan doğaseverlere şükranlarımızı sunuyoruz" diyerek Buse’nin anne ve babası Fatma-Necmi Karakurum’a plaket takdim etti. Buse Karakurum Hatıra Ormanı içinde bin fidanlık koru oluşturan aile yakınlarına da plaket takdim edildi.

Duygusal anlar yaşayan Fatma-Necmi Karakurum çifti, "Herkese fidan bağışları için teşekkür ederiz. Bizim fidanımız gitti, 10 bin fidanımız olacak artık. Buse fidanlarda yaşayacak" diye konuştu. Tören sonunda, Buse anısına, son fidanlar toprakla buluşturuldu.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER