ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 19:43

Kaymakam Şengök, ilçedeki okulları inceledi

Kaymakam Şengök, ilçedeki okulları inceledi

Yozgat’ın Yerköy İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, ilçedeki ilk ve ortaokulları inceleyerek okul idarecilerinden bilgi aldı.
Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,Yerköy Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir, Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz ve beraberindeki heyet, Namık Kemal İlk ve Ortaokulunda incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Namık Kemal Ortaokulunun eski bir binaya sahip olduğunu belirterek, okulun eskisinin yıkılıp yerine yenisinin yapılması için gerekli çalışmaları planlandıklarını söyledi.

2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonuna doğru İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak olan incelemeler sonrasında çalışma başlatmayı planladıklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Kuş, "Yerköy’de bulunan ve hem ilk hem de orta okul hizmeti veren Namık Kemal isimli okulumuz, ilçenin en çok öğrencisine sahip bir okuldur. Bu okulumuz gerek yapısı olarak gerekse yıllar önce yapılması nedeni ile eskimiş durumda. Bizler 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi sonlarına doğru oluşturacağımız ekibe okulumuzu inceletmeyi düşünüyoruz. İnceleme sonrası uygun olmaması durumunda okulumuz yıkılıp yerine yenisini yapmayı planlıyoruz. Şayet okulumuzun yıkımına karar verilirse, kısmet olursa okulumuz bir sonraki eğim ve öğretim yılına hazır hale gelir." dedi.

Yerköy İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök’te okulların fiziki ve genel durumlarının iyi olmasının eğitimde kaliteyi artırdığını söyledi. Kaymakam Şengök, Namık Kemal Ortaokulunun Yerköy'ün öğrenci sayısı olarak en yoğun okulu olduğunu, gerek görünümü olarak gerekse yapısı olarak eski bir bina olduğunu belirtti. Şengök, "Bu okulumuzun yıkılması durumunda yerine Selçuklu Mimarisi bir okul yaptırılması planlanıyor." diye konuştu.

Namık Kemal İlköğretim Okulu ziyareti sonrası Kaymakam Şengök ve İl Milli Eğitim Müdürü Kuş, Nurdoğdu İlköğretim okulunda yapımı tamamlanan fayans çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeler sonrası Şengök ve Kuş, bir sınıfa girerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER