ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:30

'Kayıp Balık Nemo' geri dönüyor

Kayıp Balık Nemo geri dönüyor

Sevilen animasyon film ‘Kayıp Balık Nemo’nun devam filmi geliyor. Nemo’nun yeni macerasında unutkan balık Dory kayboluyor.


Türkiye'de 2003 yılında ‘Kayıp Balık Nemo’ adıyla gösterilen ‘Finding Nemo’ filminin devamı çekiliyor. Bu kez sualtı dünyası, kayıplara karışan unutkan mavi balık Dory'yi bulmak için seferber oluyor.

Disney-Pixar Film Stüdyosu, ‘Finding Dory’ filminin 25 Kasım 2015'te gösterime gireceğini açıkladı.

Filmde unutkan, neşeli Dory'i seslendiren Ellen DeGeneres, "Tam 10 yıldır bu anı bekliyordum. Ama beklediğime değdi. Öykü muhteşem. Karakterler harika. İlk filmde sevdiğimiz her şey, bu filmde de var" dedi.

Filmin yönetmeni Andrew Stanton, ilk filmin başrolündeki palyaço balığı Marlin ile oğlu Nemo'nun yanı sıra Nemo'nun kaçırıldığında hapsedildiği akvaryum ekibinin de yeni filmde tekrar izleyici ile buluşacağını söyledi.

Stanton, ‘Finding Dory’ filminde yeni karakterlerin de yer aldığını ve balıkların Dory'i bulmak için California sahillerine doğru uzun bir yolculuğa çıkacağını sözlerine ekledi.

Bir dalgıç tarafından kaçırılan oğlu Nemo'yu bulmak için boyundan büyük maceralara atılan aşırı koruyucu palyaço balığı Marlin'in öyküsünü anlatan ‘Finding Nemo’, yayınlandığı 2003 yılında 920 milyon dolar gişe başarısına ulaşmış ve tüm zamanların en çok kazanan 5. animasyon filmi olmuştu.

Film, Amerikan Film Enstitüsü tarafından seçilen, tüm zamanların en iyi 10 animasyon filmi arasında da yer almıştı.

Filmin orijinalinde Marlin'i Albert Brooks, Dory'i DeGeneres ve Nemo'yu Alexander Gould seslendirmişti. Filmin Türkçe dublajında Marlin'e Naşit Özcan, Dory'ye Tilbe Saran ve Nemo'ya Burak Urans sesleriyle hayat vermişti.

Stanton, ‘Finding Nemo’ ve ‘Wall-E’ filmleriyle iki kez En İyi Animasyon Film Oscarı'nı kazanmıştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER