ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2017 Pazartesi 10:43

Kastamonu'da 10 hektar orman yandı

Kastamonuda 10 hektar orman yandı

Köy sakinlerinin desteğiyle söndürülen yangında yaklaşık 10 hektarlık alan zarar gördü Karadere Orman İşletme Müdürü Şahin: "Yaklaşık 15 arazözümüzle soğutma çalışmalarına devam ediyoruz. Personel sayımız 100'ün üzerinde. Tabii bir de köylülerimiz var. Bize yardım eden yaklaşık 100'e yakın köylümüz var"


Kastamonu'da çıkan orman yangınının söndürülmesinin ardından soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kent merkezine bağlı Hacı İlyas köyü sınırlarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevleri fark eden çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye yangın söndürme ekipleri sevk edildi.

Arazi koşulları yüzünden bölgeye ulaşmakta güçlük çekmesi nedeniyle etkisini artıran yangın, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla söndürüldü.

- "Yangını soğutma çalışmalarını bugün de sürdüreceğiz"

Karadere Orman İşletme Müdürü Orhan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında can kaybı olmadığını, gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Şahin, şöyle konuştu:

"Bu akşam Karadere Orman İşletme Müdürlüğümüz, Çaltepe Orman İşletme Şefliğinin 1 ve 2 No'lu bölmelerinde ve bir kısmı da Taşköprü'de olmak üzere 10 hektar sahada bir yangınımız oldu. Yangın şu anda kontrol altında. Yaklaşık 15 arazözümüzle soğutma çalışmalarına devam ediyoruz. Personel sayımız 100'ün üzerinde. Tabii bir de köylülerimiz var. Bize yardım eden yaklaşık 100'e yakın köylümüz var. Bunlar yangının ilk saatlerinden itibaren bize yardımcı oluyorlar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Şu anda sıkıntılı bir durum yok.Yangını soğutma çalışmalarını bugün de sürdüreceğiz."

Yunus köyü muhtarı Abdullah Çakır da köy sakinleriyle yangını söndürmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER