ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 10:44

Kardeş Karayılan "PKK’nın çekilmesini" değerlendirdi

Kardeş Karayılan "PKKnın çekilmesini" değerlendirdi


PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın İl Genel Meclis Üyesi olan kardeşi Bozan Karayılan, PKK’nın çekilmesi ve ağabeyi hakkında açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Sakaltutan köyünde ikamet eden Bozan Karayılan, çözüm sürecine dair, “Bu süreç, önemli bir süreç tabii. Türkiye halkları için çok önemsenecek bir süreç. Herkes sahip çıkmalı, destek vermeli. Tarihi bir fırsattır Türkiye halkı için, silahların susması, genç insanların ölmemesi çok önemli bir konudur. Buradaki temennimiz, bundan sonraki süreç ile ilgili barışın derinleşmesi, barışın kalıcı hale gelmesi, kardeşliğin, özgürlüğün pekişmesidir" diye konuştu.

"AĞABEYİM HALEN BEKAR"
Ağabeyi hakkında konuşan Bozan Karayılan, “30 yıldır yerel hareketin içerisinde bir şahıstır. Bir aydındır aslında, makine mühendisidir. Kürt davasına sahip çıkmış, yaklaşık 32 yıldır görev yapıyor. Tabii bunun öncesi de var, gençlik ve üniversite yılları var. 1978 yılında başlamış ve halen bekârdır” dedi.
Süreçte takındıkları tavırdan ötürü bazı partileri de eleştiren Karayılan, şunları söyledi:
“Muhalefetin, MHP’nin tavrı ortadadır. CHP sosyal demokrat kimliği ile sürece destek vermesi gerekirken, destek vermemesini kamuoyu zaten eleştiriyor."

"AKİL İNSANLARA DESTEK VERİLMELİ"
Akil İnsanlarla ilgili de konuşan İl Genel Meclis Üyesi Bozan Karayılan, "Akil insanların yapmış olduğu çalışmalar, gerçekten çok değerli çalışmalar. Bu insanlara destek verilmesi gerekir. Protestolara gelince ise Batı insanlarının daha önceki siyasetçilerin politikliklerinden kaynaklanan bir sorun. Onları da zaten dikkate almamak gerekiyor. Toplumun yüzde 60-70’i barış istiyor. Güneydoğu’da Kürtlerin yaşadığı bölgelerde bu oran yüzde 100’lere ulaşmış durumdadır. Akil insanların çalışmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER