ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 11:14

Karayollarında son durum


Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
    
Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Mahmutbey Batı Kavşağı-Çamlıca Gişe sahası arası (Boğaziçi Köprüsü-Mahmutbey-Havalimanı bağlantı yolu dahil) Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yaya yolundaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle saat 17.00'ye kadar İstanbul-Ankara istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.
    
Anadolu otoyolunun Düzce kavşağı-Kaynaşlı kavşağı 0-4. kilometreleri arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor. Otoyolun Düzce kavşağı girişi kapalı olacağından Kaynaşlı ve Hendek kavşaklarının kullanılması gerekiyor.
    
Kumluca-Kemer-Antalya yolunun 47-48. kilometrelerindeki (Çamyuva 1 kavşağı sonrası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık'a kadar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 15.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
    
Anadolu otoyolu Çaydurt kavşağı-Gerede kavşağı arasındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Kasım'a kadar Yeniçağa kavşağının Ankara-İstanbul yönü kapalı olacağından Ankara yönünden gelenlerin Gerede kavşağını kullanmaları, ayrıca Yeniçağa kavşağı kapalı olduğundan otoyolu kullanmak isteyenlerin gidecekleri yöne göre Gerede veya Çaydurt kavşaklarını kullanmaları gerektiği belirtiliyor.
    
Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde devam eden patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 19.00'a kadar yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
    
Beyşehir-Ilgın ayrımı kavşağı ve Konya yolunun 3-13. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15 Aralık'a kadar hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında en fazla 2 saat süre ile araç geçişine izin verilmeyecek.
    
Dumlupınar-Altıntaş yolunda sürdürülen yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişleri ise kontrollü olarak sağlanıyor.
    
Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevkileri) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.
    
Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasındaki (Bafa gölü-Karacabel tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında araç geçişine izin verilmiyor.
    
Söke-Milas ayrımı-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 14.00-16.00 saatleri arasında söz konusu yol araç trafiğine kapalı olacak.
    
Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu Mevkii arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu Mevkii arasındaki servis yolundan sağlanıyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER