ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 15:53

Karaosmanoğlu: Kerpe, dünyanın en güzel yeri

Karaosmanoğlu: Kerpe, dünyanın en güzel yeri


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kerpe sahil düzenlemesinin tanıtımı için düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda Kerpe halkına ve denize girmek için plaja gelen tatilcilere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, "Kerpe dünyanın en güzel yeri, burayı korumak ve daha güzelleştirmek bizim görevimizdir." dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeyle yepyeni bir çehre kazanan Kandıra Kerpe sahillerinde yapılan çalışmalar düzenlenen bir tanıtım programıyla halkın beğenisine sunuldu. Programa Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım toplantısının başlangıcında 'hoş geldiniz' konuşması yapan Kandıra Belediye Başkanı Kan, "Hepimizin hayali bugün Kerpe’de gerçek oluyor. Kandıra’ya ayrı bir önem veren Başkanımız Karaosmanoğlu’na hem Kerpe’de, hem de ilçe genelindeki hizmetleri nedeniyle bir Kandıralı olarak teşekkür ediyorum. Burada yıllar evvel bir otel ve bir plajda insanlar tatil yapmaya çalışıyordu. Bugün ise Kerpe sahili Büyükşehir tarafından çok güzel bir projeyle taçlandırıldı." ifadesini kullandı.

Etkinlikte söz alan Kandıra Kaymakamı Erdoğan, ilçenin sahil bölgelerinin çok büyük bir değişim geçirdiğini, bunun da Kandıra’ya olan ilgi ve talebi artırdığını söyleyerek Başkan Karaosmanoğlu ile emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasının başında hem toplantıya katılanları hem de plajda oyun oynayan ve denize girenleri selamlayan Başkan Karaosmanoğlu, "Bizim için siyaset halkımıza hizmet etmektir. Bu anlamda Kocaeli’nin her köşesinde eser siyaseti uyguluyoruz. Kocaeli artık sağlıklı ve yaşanabilir bir kent oldu." şeklinde konuştu.

Kocaeli’nin artık Türkiye’de parmakla gösterilen iller arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Şehrimizi evimizin mutfağı gibi görüyor ve temiz tutuyoruz. Kocaeli, gönlümüze enerji veren, gözümüzü gönlümüzü açan bir şehir oldu. Burada hepimizin sosyal sorumluluğu var. Türkiye’deki büyük hizmet hamlesine Kocaeli de eşlik ediyor. Kerpe sahilimizde çalışma yaparken hem halkımızın yararını düşündük, hem de esnafımızı mağdur etmedik. Kent Estetik Kurumu’yla birlikte hareket ettik, esnafımızla ve bölge halkıyla toplantılar yaptık. Dünyada Kerpe’den daha güzel bir yer yok."

CEBECİ’YE MAVİ BAYRAK

Kandıra’ya alt yapısıyla, su şebekesiyle, sahil düzenlemeleriyle, dere ıslahlarıyla, arıtma tesisleri ve barajıyla üst düzey yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Kocaeli’nin her köşesine sağlıklı su veriyoruz. Musluktan akan suyu gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Ben evimde suyu musluktan içiyorum. Kandıra’da bu yaz su sıkıntısı yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık. Bu yaz Kandıra’ya 24 saat kesintisiz su vereceğiz." açıklamasını yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, etkinliğe katılanları ve Kandıra halkını 22 Haziran’da Cebeci sahilinde düzenlenecek Mavi Bayrak törenine de davet etti.

"500 METRE UZUNLUĞUNDA YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILDI"

Öte yandan Kandıra’nın Kerpe sahilinde 17 bin 500 metrekare alanda düzenleme yapıldı. Bu alanda 250 metrekarelik kısım ağaçlandırıldı, 500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapıldı. 100 metrelik bölümü kumsal olan 500 metre uzunluğundaki sahil düzenlemesinde denize girenlerin yararlanması için 10 adet duş kabini, 50 metre ahşap iskele, 9 adet soyunma kabini, 1 adet portatif tuvalet, 1 adet kayık çekek yeri, 1 adet kafeterya yapıldı, 17 adet aydınlatma direği konuldu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER