ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:18

Karadeniz’de gezinti yaptı

Karadenizde gezinti yaptı


Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği, 19 Mayıs Üniversitesi’nde öğrenim gören yabancı öğrencileri gemiyle gezdirdi. Dünyanın çok sayına ülkesinden okumaya gelen öğrencilerin maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayıp rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren dernek, sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında öğrencileri Samsunum 1 Gemisi ile sahil turuna çıkardı.

Samsun sahillerindeki Karadeniz turunda keyifli anlar yaşayan 40 ülkeden 250 yabancı öğrenci, gezi boyunca hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Derneğin kurucu üyesi Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Günümüz dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu birlik, beraberlik ve kardeşliğin teminatı için çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün de yaklaşık 40 ülkeden Samsun’umuza misafir olarak gelen kardeşlerimizi Samsunum 1 Gemisi’nde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bize bu imkanı sunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Dernek Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Menderes Kabadayı ise 25 Mayıs Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda 6.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nı düzenleyeceklerini hatırlattı. Kabadayı, Samsun halkını büyük buluşmaya davet etti. Festival havasında geçecek buluşmada 40 ülkenin kültürü tanıtılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER