ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 14:57

Karacabey'de yılın şoförü ödüllendirildi


Bursa'nın Karacabey ilçesinde Trafik Haftası törenle kutlandı. Törende yılın sürücüsü seçilen 42 yıllık şoför Ayhan Kaya ile Muhittin Süzen plaketle ödüllendirildi.
Karacabey Ticaret Borsası konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı M. Ali Gürkan, trafik kazalarının dünyada ölüm sebepleri arasında 8. sırada olduğunu söyledi. Gürkan, dünyada her yıl ortalama 1 milyon 240 bin kişinin kazalarda hayatını kaybettiğini, Türkiye'de ise bu rakamın 4 bin civarında olduğuna işaret ederek bu anlamda Türkiye’nin gelişmiş ülkelerin gerisinde yer aldığını kaydetti. Gürkan, trafik kazaları neticesinde her yıl geride binlerce ölü, on binlerce yaralı ve özürlü insan ve bir o kadar da dul ve yetimin kaldığını ifade ederek, trafikte herkesin dikkatli olması gerektiğini belirtti.
Konuşmaların ardından, Trafik Haftası dolayısıyla okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Törende ayrıca yılın sürücüsü seçilen Muhittin Süzen ve onur ödülüne layık görülen Ayhan Kaya, trafiğin düzenlenmesi ve denetlenmesi çalışmalarında yılın trafik görevlisi seçilen Zabıta Trafik Şefi Adnan Kılıç ile Jandarma Trafik Tim Komutanı Başçavuş Elvan Eroğlu, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği görevlisi polis memuru Hüseyin Karakaş, Jandarma Komutanlı trafik timi görevlisi Uzman Jandarma Aydın Güllü de plaketle ödüllendirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER