ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:52

Karacabey’de Kutlu Doğum sergisi açıldı

Karacabeyde Kutlu Doğum sergisi açıldı


Karacabey Müftülüğü, Din Görevlileri Derneği ve Türkiye Diyanet Vakfı Karacabey Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Kent Meydanı’nda kitap sergisi ve kermes açıldı.

Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Belediye Başkanı Ergün Koç, İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Altan Özer, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in yanı sıra kalabalık bir topluluğun katıldığı kermes ve kitap sergisi açılışında, Diyanet Yayınları’ndan kitaplar indirimli olarak satışa sunuldu.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, Allah kelamının yayılması uğruna fedakarlık gösteren herkesi kutlarken, Müftü Hikmet Yazıcı, Kutlu Doğum Haftası’na hediye olarak kermese katkı koyan herkese teşekkür etti. Kaymakam Ahmet Yurtseven, Belediye Başkanı Ergün Koç ve CHP İlçe Başkanı Gönül Avil’in açılış kurdelesini kestiği kermeste Kaymakam Yurtseven, kitap sergisinden aldığı bir eseri Ticaret Borsası Başkanı Murat Bertan’a hediye etti. İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı da gözleme pişirerek cami görevlilerinin yoğun mesaisine eşlik etti.

Şehir Meydanı’nda hafta sonuna kadar açık kalacak sergiden elde edilen gelirin Kur’an kurslarının ihtiyaçları için değerlendirileceği açıklandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER