ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 12:25

Kar 4 ilde okulları tatil ettirdi

Kar 4 ilde okulları tatil ettirdi

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava yurdun büyük bölümünde hayatı olumsuz etkileyecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da sıcaklıkların bugün en yüksek 8-10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Çarşamba gününden itibaren Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle Edirne ve Kırklareli'de karla karışık yağmur bekleniyor, perşembe günü ise Trakya'da kar yağışı öngörülüyor.

Soğuk havanın gece sıcaklıklarını etkilemesi, perşembe günü sıcaklıkların sıfır derecenin altına düşmesi bekleniyor.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova, perşembe gününden itibaren Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Özellikle yüksek kesimlerde olmak üzere kar yağışının görüleceği Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hava sıcaklıkları perşembe ve cuma günü 2, Yalova'da ise 4 dereceye kadar düşecek.

İSTANBUL'A KAR UYARISI!

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava İstanbul'u da etkisi altına alacak.

Perşembe günü karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışlar, Cuma günü İstanbul'da kar şeklinde görülecek.

KAR NEDENİYLE 4 İLDE OKULLA TATİL

Malatya, Van, Bingöl ve Elazığ 'da okullara kar tatili... Elazığ 'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi. 

 

HARİTALI HAVA TAHMİN RAPORU İÇİN TIKLAYIN...

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada; "Yoğun kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ilçelerde dahil olmak üzere il genelinde bulunan bütün ilk ve orta dereceli okullar bugün için bir gün süre ile tatil edilmiştir. Yine bugün için engelli ve hamile memurlar da bir gün süreli idari izinli sayılmışlardır" denildi.

MALATYA ARAPGİR'DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Arapgir Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki yoğun kar yağışı nedeniyle yatılı bölge okulları hariç ilköğretim ve lise okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

VAN ERCİŞ'TE DE TATİL

Van'ın Erciş ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildi. Alınan bilgiye göre, ilçe merkezi ve köylerde sabah saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıklarla süren kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi. Kar yağışının ardından akşam saatlerinde toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesini kararlaştırdı.

BİNGÖL'DE OKULLAR 3 GÜN TATİL

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 3 gün ara verildi. Bingöl Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarındaki eğitimin bugünden geçerli olmak üzere 3 gün süreyle tatil edilmesini kararlaştırdı.

HARİTALI HAVA TAHMİN RAPORU İÇİN TIKLAYIN...

Bugün ülke genelinde görülecek yağışlar; öğle saatlerinden itibaren İzmir'in güney kıyıları, Aydın kıyıları, Muğla ile zamanla Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimleri, Mersin'in Anamur ilçesiyle akşam saatlerinden itibaren Hatay, Adana, Osmaniye çevrelerinde, kuvvetli güneybatılı rüzgarla birlikte çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Sivas çevrelerinde kuvvetli kar şeklinde olacak.

Tahminlere göre, yağışlar 19 Aralık Çarşamba günü de güney ve doğu kesimlerde kuvvetli, Akdeniz kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olarak devam edecek.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER