ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:18

KAPEM, 351 kişiyi daha eğitti

KAPEM, 351 kişiyi daha eğitti


Nevşehir’de 2005 yılından beri yaygın eğitim alanında önemli çalışmalara imza atan Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi'nde (KAPEM) 22. dönem sona erdi. 351 kursiyerin 18 değişik kurs çalışmasına katıldığı eğitim döneminde yine bilgisayar eğitimi en fazla katılımın olduğu kurs olma unvanını sürdürdü.

40’ı aşkın eğitici, el becerisi kazandırıcı ve istihdam imkanı sağlayan kurslar için temel adreslerden biri haline gelen KAPEM’de, 22. eğitim dönemindeki eğitim çalışmaları, KAPEM’in ana hizmet merkezi Paşa Konağı başta olmak üzere Bilgisayar Eğitim Merkezi ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi(KAÇEM)’in Belediye Caddesi üzerindeki ana merkez binası ile KAÇEM’e bağlı Cevher Dudayev ve 2000 Evler Mahallesi’ndeki nde kadın eğitim birimlerinde gerçekleştirildi. Bu merkezlerde açılan Kadın Üst Giysileri Dikimi, Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama, Misinalı Takı Yapma, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Elde Kurdele İşi, Tel Kırma, Pratik İngilizce İlk Kademe, Diksiyon Eğitimi, Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü, Arapça ve Ebru kurslarında 12 uzman eğitici görev yaptı.
4 ay süre ile devam eden kurs sonunda yapılan sınavlarda başarı kazananlara önümüzdeki günlerde başarı sertifikası verilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER