ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 14:31

Kapalı yol kalmadı

Kapalı yol kalmadı


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kar temizlik çalışması yaptıklarını, tipiden kapanan yolları açtıklarını belirterek, ulaşımı olumsuz etkileyen kapalı yol olmadığını söyledi.

Kar yağışıyla birlikte kritik noktalarda kar temizliği için kontrol yapıldığını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "24 saat kesintisiz çalışan; 9 greyder, 10 kepçe, 33 kamyon ile 315 personelden oluşan 4 karla mücadele ekibimiz hazır. Yağış aralıklarla devam etmesine rağmen Kocasinan Bölgesinde kapalı ya da kar engeli olan yolumuz yok, Erkilet'in üstündeki arka bölgelerde tipi nedeniyle kapanan yollara anında müdahale ettik, yollarımız açık ve temiz." dedi.

Başkan Bekir Yıldız, geniş bir coğrafyada kar ve buz mücadelesi yaptıklarının altını çizerek, "Meteorolojik ihbarları sürekli izliyoruz. Bir yandan çalışırken öte yandan yağışın devam etme ihtimali nedeniyle eksiklerimizi gideriyoruz. Biz, çalışıyoruz ama sürücülerimiz de artık araç kullanırken oluşabilecek buzlanmalara karşı daha tedbirli ve dikkatli olmalı." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER