ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 11:34

Kanguru ve gülen kuşlar ziyaretçi bekliyor

Kanguru ve gülen kuşlar ziyaretçi bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne zürafaların ardından kanguru ve gülen kuşlar da getirildi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne zürafaların ardından kanguru ve gülen kuşlar da getirildi. Kangurular, ziyaretçilerini bekliyor.

 Bursa'da, 14 yıl önce yaklaşık 206 bin metrekare alan üzerine kurulan Hayvanat Bahçesi’nin kuruluş aşamasında, barınakları özel olarak yaptırılan ancak bir türlü Bursa’ya getirilemeyen zürafaların ardından yeni hayvan türleri de Bursa’ya gelmeye başladı. 76 türden yaklaşık 600 hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesinin son konukları ise kanguru ve gülen kuşlar oldu.

Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’ne tam üyeliğin ardından bedelsiz hayvan teminine başlayan hayvanat bahçesi idaresi, Danimarka’nın Kopenhag Hayvanat Bahçesi’nden 4 küçük kanguruyu Bursa’ya getirdi. Koro şeklinde yüksek sesle kahkahaya benzer şekilde ses çıkardıkları için gülen kuş ismini alan Avustralya´nın gülen kuşlarından 3´ü de Çek Cumhuriyeti Prag Hayvanat Bahçesi’nden getirilerek, Bursa Hayvanat Bahçesi’ndeki yerlerini aldı.

 Uyum süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayan kanguru ve gülen kuşların yanı sıra yeni hayvan türlerinin Bursa’ya getirilmesi yönündeki çalışmalar da sürüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER