ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 14:35

Kanal D çalışanlarının trafik kazası davasında karar çıktı

Kanal D Ankara Bürosu çalışanı Harun Bayhan'ın öldüğü, muhabir Yasemin Doğan'ın yaralandığı trafik kazasına ilişkin davasında kara çıktı.


Kanal D Ankara Bürosu çalışanı Harun Bayhan'ın öldüğü, muhabir Yasemin Doğan'ın yaralandığı trafik kazasına ilişkin davanın sanığı Onur Koyuncu, ''bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak'' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Koyuncu, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Koyuncu, esas hakkındaki savunmasında, pişmanlığını dile getirdi ve Bayhan'ın ailesine başsağlığı diledi. Koyuncu, son sözünde ise ''Adalete güveniyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti, Koyuncu'yu ''bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak'' suçundan önce 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. Koyuncu'nun cezası, iyi hali göz önünde bulundurularak, 5 yıla indirildi. Koyuncu'nun, tutukluluğunun devamına da karar verildi.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki görüşünde, 340 promil alkollü olarak kullandığı otomobille Eskişehir yolunda seyrederken kazaya neden olan Koyuncu'nun, ''bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak'' suçundan 2 yıl 8 aydan 22 yıl 6 aya kadar hapsini talep etmişti.

Koyuncu'nun iddianamede de aynı suçlamayla 22 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyordu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER