ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 13:42

Kadınlardan KOSGEB’e müteşekkir

Kadınlardan KOSGEBe müteşekkir


Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Kadın Girişimciler Komisyonu, Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde KOSGEB Bursa Hizmet Merkez Müdürü Ahmet Akdağ’ı ziyaret etti. KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette BUGİAD Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Girişimcilik Eğitmeni H. Tülin Tüzün, Girişimcilik Eğitimine katılarak işyerlerini kurmuş Kadın Girişimciler hazır bulundu. BUGİAD, Girişimcilere verdikleri desteklerden dolayı tüm KOSGEB çalışanlarının Global Girişimcilik Haftası’nı pasta keserek kutladı.

BUGİAD Kadın Girişimciler Komisyonu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSGEB Başkanı Ahmet Akdağ, “Girişimcilik haftasındayız ve aslında biz yaşlısından gencine herkesi kucaklamaya çalışıyoruz ama kadın girişimcilere ayrı bir önem veriyoruz. Kurum olarak kadınlara sağladığımız pozitif ayrımcılıktan gurur duyuyoruz. Kadınlarımıza sağladığımız desteklerde yüzde 10’luk artış yaparak bunu göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

KADINLAR BİR ADIM ÖNDE

Girişimciliğin akşamdan sabaha olacak bir iş olmadığını belirten Akdağ, “Biz istiyoruz ki bu ülkede birileri bir iş fikrine sahipse ve o işi iyi yapabileceğine inanıyorsa, devlet olarak biz o insanların elinden tutmalıyız. Bu düşünceden hareketle programlarımızı oluşturuyoruz. Bunun sonucunda görüyoruz ki kadınlar, gerek eğitim gerekse iş hayatında erkeklerden bir adım önde. Hatta bu oran Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde.” diye konuştu.

Kadın girişimcilere verdikleri önemden dolayı KOSGEB’e teşekkür eden BUGİAD Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı Dilek Ataygeldi, şöyle konuştu: “KOSGEB, kadınların girişimciliğine hem önem veriyor hem de destekliyor. Özellikle kadınlara cesaret veren, pozitif ayrımcılığınız için de KOSGEB’e çok teşekkür ediyoruz. Sizin Desteğinizle Bursa’da yaklaşık 300 kişi işyerlerini kurdu, bunların da yarısından fazlası kadın girişimcilerdir.”

İş hayatında bir kadının bile iş kurmasının çok şey değiştirdiğinin altını çizen Ataygeldi, “İş hayatına girme noktasında kadınlar, ihmal edilmiş dezavantajlı grup olarak görülmüştür. Ama tarihimize baktığımızda kadınla erkek arasında hep bir birliktelik görüyoruz. Günümüzde de iş hayatına giren kadınların başarılarına tanık oluyoruz. Bu yüzden özellikle kadınların girişimci ruhunun geliştirilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER