ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 11:34

Kadına şiddette güzel ceza!

Kadına şiddette güzel ceza!

Sendika, şiddet uygulayan personelin maaşını eşine vermeyi kararlaştırdı.


Döşemealtı Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL SEN) arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde, şiddet uygulayan personelin maaşının eşine verilmesi kararlaştırıldı.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, toplu iş sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmada, belediyenin mali ve idari yönden ciddi sıkıntıları olmasına rağmen personelin emeğinin karşılığını teslim etme noktasında tüm şartları zorlayarak mutabakata vardıklarını bildirdi.
TÜM BEL SEN Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt da iş sözleşmesinin iyi niyet çerçevesinde hazırlandığını, imkanların tekrar tekrar gözden geçirilerek karara varıldığını söyledi.
Belediyede 3'ü sözleşmeli, toplam 117 memuru kapsayan 6 ay süreli toplu iş sözleşmesinde sosyal haklar kadar kadınlara yönelik pozitif kararlar da dikkati çekti. İmzalanan sözleşmeye göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Döşemealtı Belediyesinde çalışan tüm kadın memurlar, bir gün izinli sayılacak.
Eşine şiddet uygulayan memura o ayki toplu sözleşme ücreti ödenmeyip, eşine verilecek. 15 Haziran-31 Aralık 2014 tarihlerinde geçerli olacak toplu iş sözleşmesine göre ramazan ayında 150 lira, Kurban Bayramı'nda 250 lira ikramiye dağıtılacak.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER