ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:19

Kadın girişimcilere Destek İçin Erzincan'a geldiler

Kadın girişimcilere Destek İçin Erzincana geldiler


Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi öncülüğünde kurulan sosyal sorumluluk grubu 'KUGlobalAid' üyesi öğrenciler, Erzincan'daki kadın girişimcileri destekleme projelerine dikkat çekmek için bisikletle Erzincan'a geldi. İstanbul'dan yola çıkarak yaklaşık bin 50 kilometre kat eden grup, Erzincan'da yaşayan ve gelir düzeyi düşük kadınları ve KOBİ'leri finansal olarak desteklemeyi ve toplumda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Sabah saatlerinde Erzincan Belediyesi’ni ziyaret eden bisikletçiler Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah Kaban ile görüştü. Kaban, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 4 Nisan'da Caddebostan sahilinden hareket ettiklerini ifade eden kulüp öğrencilerinden Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Zeynep Hatip, “Okula gelen değişim öğrencileri ve Türk öğrenciler ile birlikte oluşturduğumuz bu grupla ihtiyacı olan insanlara yardım etmek ve gönüllülük bilincini aşılamak üzere projeler gerçekleştiriyoruz. Kadın girişimcilere destek vermek amacıyla 10 kişi olarak yola çıktık. 11 gün sürdü bu yolculuk. Geçtiğimiz şehirlerde öğrencilerle buluştuk. 800 öğrenciye projemizi, üniversitemizi ve gönüllü olmayı anlattık. Hiçbirimiz sporcu değiliz, ama çok çalışılırsa ve istenirse hiçbir şeyin imkansız olmadığını anlatmak istedik.” dedi.

Erzincan Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, gün boyunca Erzincan’daki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, proje hakkında paylaşımda bulunacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER