ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 15:07

Kabzımalların 'korsan hal' şikayeti


Adana Kabzımallar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’tan sayıları her geçen artan korsan hallere çözüm bulunması konusunda destek istedi.

Oda Başkan Yardımcısı Zafer Halaçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Tok, Hüseyin Tümen, Mahsun Altunbaş, Mehmet Oğuz ile Birlik Başkanı Kazım Barışık’ı makamında ziyaret ederek, sıkıntılarını dile getirdi.
Başkan Vekili Hallaçoğlu, Vedat Dalokay Hal Kompleksi’ndeki 224 dükkândaki esnafının, şehirde sayıları hızla artan korsan haller nedeniyle, iş yapamaz duruma geldiğini, bu durumun ekonomik sıkıntı yaşayan esnafı daha zora düşürdüğüne işaret ederek, ilgili birimlerin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Halaçoğlu, sebze ve meyve satışını düzenleyen 5957 sayılı kanunun sadece Vedat Dalokay Hali’ne uygulanırken, korsan haller yüzünden oluşan haksız rekabet ve haksız kazanç nedeniyle devletin 70 milyon lira zarar ettiğini ifade etti. Halaçoğlu, “Adana’da şehir nüfusu sürekli artarken, haldeki satışlarımız devamlı azalıyor. Şehir merkezindeki korsan hallerin sayısı ise hızla artıyor. Kayıt dışı kazanç süratle artıyor. Biz, korsan hallere ve kayıtlı esnafımıza karşı yapılan haksız rekabetin önlenerek, esnafımızın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.” dedi.

Birlik Başkanı Kazım Barışık da valilik başta olmak üzere, vergi dairesi, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin, devletine vergisini ödeyen, primini yatıran, istihdam sağlayıp, ekonomik katkı sağlayan kayıtlı esnafların, korunup, kollanması hususunda, korsan hallerin denetlenip, engellenmesi konusunda gerekenleri yapacaklarına inandıklarını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER