ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:50

Jandarma, Van Gölü'nde 4 bin 250 metre ağa el koydu

Jandarma, Van Gölünde 4 bin 250 metre ağa el koydu

Bitlis’in Ahlat İlçe Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar neticesinde Van Gölünde kaçak avlanan 100 kilo balığa ve 4 bin 250 metre ağa el konuldu.


Van Gölü üzerinde kaçak avlanma yapan balıkçılara göz açtırmayan jandarma ekipleri son olarak Tatvan ilçesindeki Van Gölü kıyalarına yaptığı operasyonlarla kaçak avlanmanın önüne geçmeye çalışıyor. Yapılan operasyonlar neticesinde 15 Nisan ile 15 Temmuz arası Van Gölü’nde balık avlanma yasağına uymayan balıkçıların ağlarına el konulurken, balıkçıların yakaladıkları balıklardan sağ olanlar jandarma tarafından tekrar göle bırakılıyor, ölü balıklar ise tarım müdürlüklerine teslim ediliyor.

Ahlat İlçe Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar neticesinde, Van Gölü üzerinde kaçak avlanma yapan balıkçılara ait 4 bin 250 metre ağa el konulurken, balıkçılar tarafından yakalanan 100 kilogram civarında inci kefali balığı yavrusu da tarım ilçe müdürlüklerine teslim edildi. Ayrıca yapılan son operasyonla kaçak avlanma yapan bir balıkçıya da 923 lira idari para cezası kesildi.

Van Gölü'nde avlanma yasağı 15 Temmuz’a kadar devam edecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER