ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 21:13

İzmir'deki römorkör kazası


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Alaybey Tersanesindeki römorkör kazasına ilişkin askeri savcılığın araştırma ve soruşturma başlattığını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ziyaretine eşlik eden Bakan Yıldırım, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait Alaybey Tersanesinde, bakımı yapıldıktan sonra denize indirilen, "TCG Değirmendere" römorkörünün yan yatması sonucu meydana gelen kazayla ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtladı.
Yıldırım, tersanede havuzda tamir ve bakımı yapılan römorkörün denize indirilmesi esnasında ilk olarak sancak tarafına yattığını, sonra düzeltmek için yapılan balans operasyonu sırasında yan yattığını, olayda 8'i asker, 2'si tersane çalışanı olmak üzere 10 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
Hayatını kaybeden askerlere ve çalışanlara Allah'tan rahmet, Deniz Kuvvetleri ve yakınlarına da başsağlığı dileyen Yıldırım, askerin savcılığın kazaya ilişkin bir araştırma, soruşturma başlattığını bildirdi.
Şehit asker ve çalışanların römorkörden çıkarıldığını belirten Yıldırım, "Geçmiş olsun, milletimizin başı sağolsun" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER