ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 02:09

İşte gerçek kurt adam

İşte gerçek kurt adam

79 yaşındaki Werner Freund bir barınakta tam 29 kurtla beraber yaşıyor...


Almanya'nın Merzig kentinde bir barınakta kurtlarla beraber yaşayan adam, yaşam biçimiyle tam bir kurt adam. 79 yaşındaki Werner Freund eski bir paraşütçü ama 40 yıldır kurtlarla beraber yaşıyor.

Sıradan bir insanın yanına uzaktan gördüğünde bile korktuğu kurtlarla içli dışlı yaşayan Freund bir kurt sürüsü ile yaşamını paylaşıyor.

Freund'un birliklte yaşadığı kurtlar dünyanın sadece altı bölgesinde bulunuyor. Avrupa, Sibirya, Kanada, Kuzey Kutbu ve Moğolistan bölgesinde yaşayan bu cins kurtlar hemen hemen birbirine benziyor. Ancak Kuzey Kutbu'na ait beyaz kurtlar diğerlerinden ayrılıyor. 

Freund yemeğini kurtlarla beraber yiyor. Yemeği önce kendisi tadıyor. Sonra kurtlar yanına geliyor ve yemeye başlıyorlar. Yemek yerken herhangi bir saldırgan davranılşta bulunmuyorlar. Aksine Freund'un yüzünü yalıyorlar.

Freund 1972'de 25 dönümlük bir araziye kurduğu barınakta kurtları besliyor. Bugüne kadar 70'ten fazla kurt beslemiş. Kurtları hayvanat bahçelerinden alıyor. Onlarla birlikte yaşamanın yanı sıra yiyeceklerini de kendisi sağlıyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER