ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 11:19

İstanbul'da sağanak yağış başladı!

İstanbulda sağanak yağış başladı!

Etkili olan sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, vatandaşlar zor anlar yaşadı.


İstanbul'da etkili olan sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Kentte sabah saatlerinde başlayan gökgürültülü sağanak, nedeniyle kısa sürede yollarda su birikintileri oluştu. Trafikteki araçlar yağmur nedeniyle güçlükle ilerleyebildi. Bazı ev ve işyerlerini de su bastığı bildirildi.

Bazı rögar kapaklarının taşmasıyla caddelerde oluşan su birikintileri, vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Yağmurdan korunmak isteyen vatandaşların bazıları otobüs duraklarında beklerken, vapurdan inen yolcular da iskelelerde yoğunluk oluşturdu.

Yağış bir kaç saat daha devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğaz çevresi ve Avrupa yakasında süren yağışın, bir kaç saat daha devam etmesinin tahmin edildiğini bildirdi.

Yağışın Anadolu yakasına ilerlemesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklarada karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yetkililer, yıldırım ve kısa süreli dolu riski bulunduğunu da belirtti. 

Saat 09.00 sıralarında sağanak yağmur başladı. İstanbul genelinde etkili olan sağanak yağmur şiddetini artırarak devam ediyor. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşandı. Yollarda su birikintileri oluştu. Araçlar su birikintileri içinden güçlükle ilerleyebildi. Yazlık elbiseleriyle yağmura yakalanlar sırılsıklam oldu. Vatandaşlar duraklara sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Bağcılar'da yollar göle döndü

İstanbul'da saat 09.00 sıralarında başlayan ve etkisini artırarak devam eden sağanak yağmur nedeniyle Bağcılar'da yollar göle döndü. Matbaacılar Caddesi'nde araçlar su birikintileri arasında güçlükle ilerleyebildi. Bir otomobil su birikintisinde kaldı.

Yağışlar ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kısa süreli acil uyarı yayınlandı.

Uyarıda şöyle denildi: İstanbu Boğaz çevresi ve Avrupa Yakasında halan devam etmekte olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların önümüzdeki birkaç saat daha devam etmesi ve Anadolu yakasına ilerlemesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklarada karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER