ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2017 Çarşamba 16:18

İstanbul'da kredi kartı dolandırıcıları tutuklandı

İstanbulda kredi kartı dolandırıcıları tutuklandı

Başkalarına ait kredi kartı, banka hesabı ve kimlik bilgilerini ele geçirerek, yaklaşık 2 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 22 kişiden 8'i tutuklandı


İstanbul'da bilişim suçlarına yönelik operasyonda yakalanan 22 şüpheliden 8'i tutuklandı.

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında eski bir banka çalışanının da bulunduğu organize suç örgütü üyelerinin, yaklaşık 1 milyon kişiye ait kredi kartı, banka hesabı ve kimlik bilgilerini ele geçirerek dolandırıcılık yaptığını tespit etti.

Uzman polislerin yaptığı araştırmada, suç örgütü üyelerinin özel bir yazılım kullanarak vatandaşları cep telefonundan aradıkları, banka tarafından arandıklarını sanan kişilerin şifre ve bilgilerini paylaştıkları, şüphelilerin de bu bilgileri kullanarak vatandaşların hesaplarındaki paraları farklı hesaplara transfer ettiği belirlendi.

Polis ekiplerinin geçen hafta düzenlediği operasyonda, aralarında organize suç örgütü lideri olduğu öne sürülen H.İ.M. ile eski banka çalışanı C.K'nın da yer aldığı 22 kişi gözaltına alındı.

Bilgilerini ele geçirdikleri vatandaşların hesaplarından yaklaşık 2 milyon lira haksız kazanç sağladığı öne sürülen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Şüphelilerden 8'i, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER