ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2017 Pazar 01:49

İstanbul'da helikopter destekli uygulama

İstanbulda helikopter destekli uygulama

Sancaktepe'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında uygulama yapıldı 400 polisin katıldığı denetimlere polis helikopteri de havadan destek verdi


Sancaktepe'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında uygulama yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulama ilk olarak Demokrasi Caddesi üzerinde başladı.

Bu kapsamda ekipler, şüpheli kişiler üzerinde arama ve Genel Bilgi Tarama (GBT) yaparken, özel eğitimli köpekler yardımıyla cadde üzerinde bulunan kafeterya gibi işletmelerde de aramalar gerçekleştirildi.

Uygulama sırasında ruhsatsız işletmelerin yanı sıra kapalı alanda sigara ve nargile içilmesine izin veren iş yerleri ile cadde üzerinde kaçak sigara satan kişilere işlem yapıldı.

Kaçak sigaralara ve bazı iş yerlerinde bulunan yasa dışı oyun makinalarına el konuldu. Ayrıca GBT sırasında aranması olduğu belirlenen bazı kişiler de gözaltına alındı.

Özel eğitimli narkotik dedektör köpeğinin eşlik ettiği uygulamaya, yaklaşık 400 polis katılırken, uygulamaya polis helikopteri de havadan destek verdi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER