ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:29

İŞKUR işçileri bulacak

İŞKUR işçileri bulacak


Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü bünyesinde görevli İş ve Meslek Danışmanlığı (İMD) birimi çalışanları Şanlıurfa’da faaliyet gösteren yaklaşık bin 342 iş yerini gezerek iş piyasası analizine yönelik anket çalışması yaptı.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada İMD yetkililerinin yapmış olduğu bu çalışma ile işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri belirlemek ve bu mesleklerde istenen becerileri tespit edeceği bildirildi. Yapılan çalışmalarla önümüzdeki dönemlerde istihdam artışı veya azalışı beklenen meslekleri tahmin edilmesi bekleniyor.

İŞKUR’un, iş gücü piyasasında meydana gelecek olan değişme ve gelişmeleri izleyerek bu değişim ve gelişmelerin iş gücü ihtiyacı üzerindeki etkisini ortaya çıkarmak ve alınması gereken önlemleri belirlemeyi hedeflediği kaydedildi. Çalışmalar kapsamında ihtiyaç duyulan elemanın nitelikleri, hangi meslek dallarında daha çok eleman ihtiyacı duyulduğu, işverenlerin eleman ihtiyacını nasıl karşıladığı ve firmaların insan kaynakları politikaları üzerinde geniş bir çalışma yapıldığı öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER