ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 10:40

İskilip MYO öğrencileri, Ankara'ya teknik gezi düzenledi

İskilip MYO öğrencileri, Ankaraya teknik gezi düzenledi


Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü öğrencileri, görselliklerini daha iyi pekiştirmek amacıyla Ankara'ya teknik gezi düzenledi.

Ankara teknik gezisine İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Serkan Tuluk, Öğretim Görevlisi M.Erol Çalmaz,Uzman Doğan Koşan ve Geleneksel El Sanatları Bölümü öğrencileri katıldı. Öğrenciler gezi kapsamında Anıtkabir, Hamamönü Sanat Sokağı'ndaki el sanatları atölyelerini, Hamamönü sergi salonunda yer alan keçe ve suluboya sergisini, Ankara Kalesi'ndeki el sanatları satışı yapan dükkânları, Resim-Heykel Müzesi ve Etnografya Müzesi'ni gezdi.

    İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Serkan Tuluk, gezi ile ilgili bir konuşma yaptı. Tuluk, ''Bu gezi ile birlikte öğrencilerimiz Hamamönü'ndeki sanat sokağında yer alan el sanatları atölyelerini dolaştıl. Ankara Kalesi'nde yer alan el sanatları dükkânlarını gezerek gözlemde bulundular. Keçe ve suluboya sergisinde ise gözlem yaparak görselliklerini zenginleştirerek farklı bakış açılarını görerek fikir sahibi oldular. Etnografya ve Resim-Heykel Müzesi'nde yer alan el sanatları eserlerini de incelediler.'' dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER