ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 13:11

İş yerini açmaya geldi şoke oldu

İş yerini açmaya geldi şoke oldu

İş yerini açmaya geldi, enkaz yığını ile karşılaşınca şoke oldu.


İstanbul Beyoğlu'nda yıkılma tehlikesi olduğu tespit edilen 4 katlı bina, boşaltıldıktan 5 saat sonra çöktü. 

Beyoğlu’nda dün gece çöken binada iş yeri bulunan bir esnaf, sabah dükkanı açmaya geldiğinde gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Binanın çökmesiyle bütün malzemeleri enkazın altında kalan esnaf, “Mahvoldum!” diyerek dert yandı.

Olay, saat dün 22.30 sıralarında Kasımpaşa Bahriye Caddesi üzerinde meydana geldi. Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip öğle saatlerinde kontrol amacıyla cadde üzerinde ilerlerken, iş yeri olarak kullanılan 4 katlı binadan taş düştüğünü fark etti. İşyeri sahiplerini uyaran ekip durumu fen işleri müdürlüğüne iletti. Binayı inceleyen Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları binanın yıkılmak üzere olduğunu tespit etti. İşyeri sahiplerinin binayı boşaltmasından yaklaşık 5 saat sonra bina büyük bir gürültüyle çöktü. Alınan tedbir sayesinde ölen ya da yaralanan olmadı.

'ZARARIM ÇOK, MAHVOLDUM'

Fikri Altınbaş da, binanın giriş katında mutfak malzemeleri satıyordu. Dün işyerini kapatarak evine giden Altınbaş’ın gece binanın çöktüğünden haberi olmadı. İşyerini açmak için binanın bulunduğu yere gelen esnaf gördüğü manzara karşısında şok geçirdi. Bina çöktüğü için bütün mallar enkazın altında kaldı. Binlerce lira zararı olduğunu anlatan Altınbaş, “Ben burada kiracıyım. Dün burada tadilat yapıyorlardı. Eski binaydı. En az 70 yıllık vardı bu bina.” dedi.

Binanın yıkılma tehlikesi olduğunu bildiklerini de anlatan Altınbaş, “Dün insanlar tahliye edilmişti. Gece bu olay olmuş ben duymadım. Sabah geldiğimde bu vaziyette gördüm. Şaşırdım. Yetkili bir mühendis gelecekti gelmedi, bugüne ertelendi, bina mühendis bekler mi, çöktü. Zararım çok, mahvoldum ,bütün malım mülküm gitti.” şeklinde konuştu.

Öte yandan çöken binanın enkaz çalışmaları sürüyor. İş makineleri enkazı kaldırmak için hummalı bir çalışma yürütüyor. Binada malzemeleri bulunan bazı kişiler de sağlam olan mallarını enkazdan kurtarmaya çalışıyor. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

Beyoğlu Kasımpaşa Bahariye Caddesi'nde dün gece çöken binanı eski hali.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER