ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 12:49

"İnşaat müteahhitleri, kentsel dönüşüme hazır"

"İnşaat müteahhitleri, kentsel dönüşüme hazır"


İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, kentsel dönüşüme hazır olduklarını söyledi.

Adil Gökçadır, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret etti. İbrahim Burkay’a görevinde başarılar dileyen Gökçadır, kentsel dönüşüm konusundaki düşüncelerini paylaştı. Gökçadır, şunları ifade etti: "Deprem tehdidi altındaki ülkemizde, artık bir zorunluluk haline gelen kentsel dönüşüm çalışmalarını gönülden destekliyoruz. Bu kapsamda çeşitli belediyelerimizle toplantılar düzenledik. Kentsel dönüşümün nabzını hazırladığımız anketler ve raporlarla tutmaya devam ediyoruz. Bugün Bursa’da 650 bin binanın 500 bini yenilenmelidir. Başbakanımız tarafından Bursa’dan başlatılan kentsel dönüşüm hamlesinde, her kurum ve vatandaş gibi biz de Bursalı müteahhitler ve işadamları olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız."

BURKAY: MÜTEAHHİTLERİN DE SÖZ HAKKI OLMALI

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise müteahhitlerin önemine işaret etti. İnşaat sektörünün Bursa’da, ülkemizde ve yurt dışında önemli katma değer sağladığını vurgulayan Burkay, "Kentsel dönüşümün denildiğinde konunun mühendislik kısmı kadar önemli olan bir başka ayağı da müteahhitliktir. Kentsel dönüşümü sadece mühendisler ve akademisyenler konuşmamalı. Bu işe sermayesini aktaran, emeğini veren müteahhitlerin de söz hakkı olmalı." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER