ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 11:57

İlk buluşmada asla yapılmaması gereken 4 şey

İlk buluşmada asla yapılmaması gereken 4 şey

İlk izlenimin çok önemli olduğunu bildiğimiz halde yinede kaçamadığımız bazı davranışlar vardır.


İlk buluşma her iki taraf için oldukça önemlidir. İlk buluşmada yaşadıklarınız bütün ilişkinizi etkileyecektir unutmayın. Bu yüzden o esnada özellikle dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var.

1) Başkası olma kendin ol

Anneler, her zaman kızlarını uyarırlar: 'Kendini olduğundan başka türlü gösterme. Her zaman kendin ol.' Onların bu öğüdünü kaç kişi ciddiye alır, onu bilemeyiz. İlk kez buluştuğunuz genç adama bambaşka biriymiş gibi görünmeye çalışırsanız, gerçekleri gizlemek size pahalıya mal olabilir. Buluştuğunuz kişi sizin gerçek kişiliğinizi, gerçek özelliklerinizi öğrenmeli ve kararını buna göre vermeli.

2) Eski defterleri açmayın

İlk buluşmada yaşam öykünüzü ayrıntılarıyla anlatmanız gerekmez. Eski flörtlerinizle olan ilişkilerinizi sıralamanıza hiç gerek yok. Eğer o kişilerden övgüyle söz ederseniz, karşı tarafta kuşku yaratırsınız. İlk buluşmada özel anılardan, eski ilişkilerden söz etmek hata olur.

3) Şişede durduğu gibi durmaz

İlk buluşma size karşı cinsten birini yakından tanıma fırsatını verecek. Bir kafede barda, ya da lokantada buluşacaksınız. Karşınızdaki kişiyle daha rahat konuşabilmek, çekingenliğinizi gizlemek için alkollü içeceklerden yardım beklemeyin. Telaş ve heyecan içinde durmadan kadehleri boşaltırsanız, biraz sonra konuşacak haliniz kalmaz. İçkiyle cesaret kazanmak, karşınızdaki kişi üzerinde olumsuz bir etki yaratır.

4) Cinsel konulara girmeyin

İlk buluşmada, karşınızdaki kişi üzerinde olumlu bir etki yaratmak istiyorsanız, cinsellik konusuna ilişkin düşüncelerinizi açıklamayın. Yeni tanıştığınız kişi, sizin özelliklerinizi merak etmeyi ve de sizinle daha samimi olmak için sabırsızlanmalı. İlk buluşmada cinsel ilişkilerinden söz etmeye başlarsanız, buluşmanın sihri bozulur.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER