ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:07

İki dağ arasında hapis kalmaktan kurtuluyor


Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Meclis Başkanı Selçuk Arslan, ulaşım alanında yapılan yatırımlarla Kastamonu'nun iki dağ arasında hapis kalmaktan kurtulacağını söyledi. “Ilgaz tüneli yıllardır hayalimizdeydi, gerçek oluyor” diyen Arslan, Kastamonu'yu kuzeyde hapseden Küre Dağları'nın da büyük bir projeyle aşılacağını, şehri İstanbul’a bağlayan yolların bir bir elden geçtiğini ifade etti. Arslan, yeni ulaşım yolları ile Kastamonu'nun turizm albenisi artacağı gibi sanayi şehri olmasının da önünün açılacağını vurguladı.

        Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Meclisi yılın son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Selçuk Arslan’ın başkanlığında odanın toplantı salonunda yapılan toplantıda kasım ayı gelir-gider mizanı oylandı ve kabul edildi. Toplantının bitiminde Meclis Başkanı Selçuk Arslan ile Yönetim Kurulu Başkanı Halil Öztosun yaptıkları açıklamalarda, 2012 yılında yapılan yatırımlar dolayısıyla Başbakan'a, hükümete, Vali'ye, milletvekillerine ve yerel yöneticilere teşekkür etti.

        Meclis üyelerine hitap eden KATSO Meclis Başkanı Arslan, “İyi bir yıl geçirdik, mutlu bir 2013 dileğiyle herkesin yeni yılını kutlar, meclisimize hayırlı bir yeni yıl diler, 2013’ün daha bereketli ve daha kazançlı olmasını temenni ederim.” değerlendirmesinde bulundu.
Vali Erdoğan Bektaş’ın ve milletvekillerinin oda olarak gerçekleştirdikleri her projede yanlarında olduklarını ve destek verdiklerini kaydeden Arslan, bu sayede devlet-millet işbirliğinin ve kaynaşmasının en güzel örneklerine imza atıldığını dile getirdi.

        Hayal olarak görülen projelerin hayata geçtiğini kaydeden Arslan, “2012 yılında Kastamonu iki dağ arasında hapis kalmaktan kurtuluyor.” ifadesini kullandı. “Ilgaz tüneli yıllardır hayalimizdeydi, gerçek oluyor” diyen Arslan, Kastamonu'yu kuzeyde hapseden Küre Dağları'nın da büyük bir projeyle aşılacağını, şehri İstanbul’a bağlayan yolların bir bir elden geçtiğini ifade etti. Arslan, “Kastamonu-Karabük arasındaki kara yolunun çağımıza yakışır bir yol kalitesine yükseleceğini görmek bizleri son derce mutlu ediyor.” dedi. İlin önünü tıkayan hava ulaşımı eksiğinin önümüzdeki yılla birlikte ortadan kalkacağını belirten Arslan, “Bu sayede ilimizin turizm albenisi artacağı gibi sanayi şehri olmasının da önü açılacak.” diyerek konuşmasını tamamladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER