ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2017 Cuma 10:43

İki çocuğun ölümüne neden olan sürücüye hapis

İki çocuğun ölümüne neden olan sürücüye hapis

Adana'da hafif ticari araçla yayalara çarparak iki kız kardeşin ölümüne, anneleri ve 3 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddia edilen sürücü, 8 yıl 10 ay 20 gün hapisle cezalandırıldı


Adana'da hafif ticari araçla yayalara çarparak iki kız kardeşin ölümüne, anneleri ve kaldırımdaki 3 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan sürücüye 8 yıl 10 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık Ahmet Erkan ile avukatı katıldı.

Ölen iki kız kardeşin babası Hıdır ve annesi Hediye’nin şikayetten vazgeçtiği dava kapsamında mahkeme başkanı, sanık sürücü Erkan’a son savunmasını sordu.

Erkan, kaza günü eşinin telefon açıp kızlarının hasta olduğunu ve eve gelmesini istediğini belirterek, “Ben de arkadaşıma ait aracı alarak eve doğru gidiyordum. Eminağa Caddesi üzerinde seyir halindeyken aniden bir motosiklet önüme çıktı. Motosiklete çarpmamak için direksiyonu sola doğru kırdım, hakimiyetimi kaybettim. Bu nedenle kaza gerçekleşmiştir. Fazla süratli değildim. Ehliyetim ve arabam yoktur. Olay nedeniyle çok üzgünüm. Pişmanım." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığa, Aslı (4) ve bebek arabasındaki kardeşi Cahide Savcı’nın (1) "taksirle ölümlerine", Hava Yavaşcan'ın ise "taksirle yaralanmasına" neden olduğu gerekçesiyle 8 yıl 10 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilen sanık, cezasının kesinleşmesi durumunda yeniden cezaevine girecek.

Yenibey Mahallesi Eminağa Caddesi'nde Ahmet Erkan'ın kullandığı 01 BPN 82 plakalı hafif ticari aracın çarptığı çocuk arabasındaki Cahide Savcı (1) ile kaldırımda yürüyen ablası Aslı Savcı (4) ölmüş, anne Hediye Savcı ile kaldırımdaki Enes Kılınç, Asra Bozkurt ve Hava Yavaşçan yaralanmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER