ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 13:29

İbadethaneleri belediye ekipleri temizleyecek

İbadethaneleri belediye ekipleri temizleyecek

Antakya Belediyesi 169 cami ve mescitlerin bakımı ve temizliği için, Hatay İl Müftülüğü ile protokol ve işbirliği anlaşması imzaladı.


Antakya Belediyesi, yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde kentte bulunan 169 cami ve mescitlerin bakımı ve temizliği için, Hatay İl Müftülüğü ile protokol ve işbirliği anlaşması imzaladı. Belediye uygulamanın aynısını, Antakya’da bulunan kiliseler ve havra için de gerçekleştirdi.

Başkan Kimyeci beraberinde Belediye Meclis üyeleri ve Başkan yardımcıları ile birlikte, Hristiyan aleminin ibadethaneleri olan Ortodoks, Katolik, Protestan kiliseleri ile Musevi cemaatinin ibadethanesi havrayı ayrı ayrı ziyaret ederek, kiliselerin ve havranın bakımı ve temizliği için vakıf ve cemaat liderleriyle protokol ve işbirliği anlaşması imzaladı. Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden ve anlamlı hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Ortodoks Kilisesi Papazı Dimitri Doğum, Katolik Kilisesi Ruhani lideri Domenico Bertogli, Protestan Kilisesi Pastörü Yakup Chang, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu Antakya’nın barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamına, üç semavi dinin temsilcilerinin kardeşliğine daha da anlam katan Antakya Belediyesi’nin bu güzel uygulamasından duydukları mutluluğu ifade ettiler. Din adamları, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER