ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 15:21

"Hz. Muhammed'i (sav) birinci sırada"

"Hz. Muhammedi (sav) birinci sırada"


Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, batı dünyasında bazı filozof ve düşünürlerin tüm zamanların en büyük devrimcisi, reformcusu olarak Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed'i (sav) birinci sırada gösterdiği söyledi.
Nihat Hatipoğlu, Amasya’nın Merzifon ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri’ kapsamında sevenleriyle buluştu. Merzifon Kapalı Spor Salonu’nda yaklaşık 3 bin kişi tarafından izlenen programda coşkulu anlar yaşandı.
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, kendisine her yerde gösterilen ilginin aslında Peygamber aşkına olan sevginin yansıması olduğunu kaydetti.
Hz. Muhammed’in (sav) hayatından çeşitli örnekler veren Hatipoğlu, “Dünyanın her bölgesinde verdiğim konferanslara vatandaşlarımız akın ediyor. Öyle bir aşkı var ki; ne yorgunluk, ne de iş, güç tanıyor. Sakal-ı Şerif ziyaretlerinde adeta izdiham yaşanıyor. Bir insan anne ve babasının sakalından bir bölümüne dahi o kadar ilgi göstermez. İşte Muhammed (sav) aşkı budur.” dedi.
“BATI DÜNYASI HZ. MUHAMMED’İ (SAV) BİRİNCİ SIRADA GÖSTERİYOR”
Hz. Muhammed'in (sav) 63 yıllık hayatı süresince zor görünen bütün problemleri bir kahve içimi rahatlığında çözüme kavuşturduğunu kaydeden Hatipoğlu, batı dünyasında bazı filozof ve düşünürlerin tüm zamanların en büyük devrimcisi, reformcusu olarak Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed'i (sav) birinci sırada gösterdiği ifade etti.
Hatipoğlu şöyle devam etti; “Sizleri 1400 sene öncesine götürüp, Peygamberimizi (sav) anlatmak istiyorum. Efendiler efendisi orta boylu, uzun saçlı, göbeği olmayan, yolculuklarda yanında tarak ve aynasını ayırmayan birisiydi. Yolda yürürken sağa sola bakmaz, etrafında koruma gezdirmezdi. Hayat standardı çok yüksek değildi 15 metrekarelik duvarları topraktan ve tabanı kumdan oluşan odasında hayatını geçirdi. Çok mütevazıydi, hiç kimse ona benzemezdi. Günümüz insanlığı gerçek anlamda sevgi ve merhameti en sevgililer sevgilisi Hz. Muhammed’de (sav) gördü. Onun sevgi ve merhametiyle huzur buldu. Diri diri kızlarını toprağa gömen insanlar gün geldi Müslüman olduktan sonra yerdeki karıncayı incitmemek için yere nazikçe basarak yürüdü. Mekke’nin fethi öncesi kutlu topraklara varmadan önce yol kenarında bir anne köpek yavrularının emzirdiğini gören Peygamber Efendimiz, yavru ve annelerinin rahatsız olmaması için Mekke’ye giden 10 bin sahabenin yolunu değiştirdi. Rabbimizim Habibim dediği biricik Peygamberimizi anlama adına ne yapsak azdır.” diye konuştu.
Programda sanatçı Mesut Şimşek tarafından ilahiler seslendirildi. Mesut Şimşek'in söylediği ilahilere semazenler de eşlik etti. İzleyicilerin Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Mesut Şimşek’i dakikalarca ayakta alkışladığı programa Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, İlçe Müftüsü Mustafa Altun ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER