ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 15:36

Hırsızlık çetesine helikopterli operasyon

Hırsızlık çetesine helikopterli operasyon


 İzmir'de Özel Harekât polisleri ve helikopterli ekiplerin de katıldığı, hırsızlık şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi. Zanlıların, son dönemde fiyatların artması sebebiyle özellikle Tekel ürünlerini çalmaya ağırlık verdiği öğrenildi. Zanlıların bir işyerinden hırsızlık yapması ve operasyon, kameralara da yansıdı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, bir çeteye yönelik olarak belirlenen 25 adrese, 22 Ocak 2013 günü operasyon düzenledi. Yaklaşık 6 aylık teknik takibin ardından yapılan operasyonda, çete üyesi oldukları iddiasıyla ikisi küçük yaşta 17 zanlı gözaltına alındı. Ev ve işyerlerinden çok sayıda malzeme çaldığı belirlenen çete üyelerinin, özellikle son dönemde Tekel ürünlerine ağırlık verdiği, bunları anlaştıkları işyerlerine piyasa fiyatının altında sattığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan ve aralarında iki cezaevi firarisinin de bulunduğu zanlıların, 44 olaya karıştığı belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 17 zanlı adliyeye sevk edildi.

Operasyonda, zanlılarla birlikte hırsızlıkta kullanılan malzemeler, ağırlıklı olarak sigaranın yer aldığı ve yaklaşık 200 bin lira değerinde çalıntı malzeme ele geçirilmişti. Güvenlik kamerası görüntülerinde ise zanlıların, işyerlerinden hırsızlık yapmaları yer alıyor. Zanlılar, güvenlik kameralarına rağmen yüzlerini kapatarak işyerini soyuyor. Operasyona ait görüntülerde ise helikopterden alınan çevre güvenlik tedbirleri, belirlenen adreslere kapıların kırılarak girilmesi ve zanlıların yakalanması görülüyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER