ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 09:13

Hırsızların korkulu rüyası oldu

Hırsızların korkulu rüyası oldu

Cep telefonlarındaki takip sistemi hırsızların korkulu rüyası oldu.


Adana'da polis, iki evde yaşanan hırsızlık olayını çalınan bir cep telefonunun 'takip sistemi' sayesinde aydınlattı. Hırsızlık, yağma ve uyuşturucudan sabıkalı 21 yaşındaki Ekrem Çetin ile arkadaşı Ramazan Öcal ve (21) kardeşi F.Ö. (18) gözaltına alındı.

Emniyet Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, merkez Yüreğir ilçesi PTT Evleri'nde avukat M.Ş.E ile Sarıçam ilçesi Şahintepe Mahallesi'nde B.Ü.'ye ait evlerde geçen cumartesi günü yaşanan ve 2 dizüstü bilgisayar ile 2 cep telefonunun çalındığı hırsızlık olayları üzerine çalışma başlattı. Polis, bir cep telefonunda bulunan takip sistemi sayesinde hırsızlık şüphelilerinden birinin adresini belirledi. Telefon, hırsızlık şüphelisinin evinin odunluğunda bulundu. Hırsızlık şüphelisi Ekrem Çetin ise merkez Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi'ndeki Makimkan İlköğretim Okulu'nun bahçesinde gece saatlerinde ateş yakmış ısınırken yakalandı. Çetin'in hırsızlık, yağma, kapkaç, uyuşturucu kullanmak suçlarından kaydının olduğu, yağmadan dolayı ise 1,5 yıl cezaevinde yattığı öğrenildi. Bu arada hırsızlık olayını birlikte gerçekleştirdiği arkadaşı Ramazan Öcal ile F.Ö. de gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nden ifadeleri alınan biri Çocuk Şube Müdürlüğü'nde tutulan 3 kişi 'nitelikli hırsızlık' iddiasıyla adli mercilere sevkedildi.

Bu arada Adana'da şubat ayında yaşanan 291 hırsızlık olayıyla ilgili gözaltına alınan 385 kişiden 74'ü tutuklandı. Emniyet yetkilileri, her olayda hırsızların mutlaka iz bıraktıklarına dikkat çekerek, vatandaşların olayların ardından hiçbir eşyaya el sürmeden 155 polis hattını aramalarını istedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER