ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 11:10

Her cuma tasavvuf için buluşuyorlar

Her cuma tasavvuf için buluşuyorlar


Bursa Osmangazi Belediyesi Ördekli Kültür Merkezi, her hafta cuma günleri tasavvuf müziği severlerin buluşmasına sahne oluyor.

        Ördekli Kültür Merkezi’nde cuma akşamları buluşan tasavvuf müziğine gönül veren sanatseverler, Veysel Bilen ve arkadaşlarının konserini dinliyor. Gençlere tasavvuf müziğini sevdirmeyi amaç edindiklerini dile getiren Şef Veysel Bilen, gönüllü olarak her hafta Ördekli Kültür Merkezi’nde konser verdiklerini aktardı.

        Bilen, “Biz bu işi gönüllü yapıyoruz, amacımız yeni nesillerin tasavvuf müziğini tanımasını sağlamak. Her cuma akşamı saat 20.00’de biz Ördekli Kültür Merkezi’ndeyiz. Pazartesi akşamları ise Elmasbahçeler Kültür Merkezi’nde tasavvuf severlerle buluşuyoruz.” dedi.

        Özellikle gençleri cuma akşamları Ördekli Kültür Merkezi’ne beklediklerini anlatan Bilen, “Gençlerimiz boş zamanlarında buraya gelip çayını, kahvesini içip bu güzel atmosferde bizleri dinleyebilirler. Ayrıca dinleyicilere söylediğimiz ilahilerin sözlerini kitapçık halinde dağıtıyoruz ve bu şekilde onlarında bize katılmalarını sağlıyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER