ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 14:44

Hendek'te mezbahane ve hayvan pazarı taşınacak


Sakarya'nın Hendek ilçesinde, şehir içinde kalan mezbahane ve hayvan pazarı Akova Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınacak.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, mezbahane için Akova Mahallesi’ndeki taş kırma ve belediye garajına paralel arazinin satın alındığını söyledi. İnci, mezbahane ve hayvan pazarının taşınacağını belirterek, "Taş kırmadan büz ve boru üretimine, beton imalinden iş makinalarının bakımına kadar bir dizi hizmetlerin gerçekleştiği üretim tesislerimiz entegre tesislerdir. Her bir yatırımı yaparken önceliğimiz ekonomik, kaliteli ve entegre olabilmeli. İsrafı haram kabul eden bir dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla yatırımlarımızı yaparken hem dini hem de kültürel değerlerimize uygun düzeyde yapmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Başkan Ali İnci, 1990-1991 yıllarında yapılarak hizmete açılan mezbahane ve hayvan pazarının ilçenin gelişmesiyle birlikte şehir içinde kaldığını anlattı. İnci, şunları söyledi: "Dünyanın her yerinde mezbahane ve hayvan pazarları şehir merkezlerinin dışındadır. İlçemizin daha yaşanabilir olması için mezbahane ve hayvan pazarını da Akova mahallemize, belediye iş ocaklarının paraleline taşıyacağız."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER