ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ağustos 2014 Salı 14:01

Hem oto tamircisi hem de...

Hem oto tamircisi hem de...

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Mahallesi’nde yaşayan oto tamircisi Günay İnsaf (68), çıkardığı “Yalıköy Sesi” adlı gazeteyi halkla buluşturmaya devam ediyor.


Günay İnsaf, ikamet ettiği mahallesinde 16 yıldır aylık Yalıköy Sesi gazetesini tek başına çıkarttığını belirtti. Yalıköy Sesi gazetesinin 20 Mayıs 1998’de yayın hayatına başladığını belirten Günay İnsaf, Yalıköy’ü çok sevdiğini, onu tanıtmak, adını duyurmak için gazete çıkardığını belirtti.

Tek başına gazetenin bütün yazılarını ve haberlerini hazırlayan, hatta bulmacasını dahi kendisi yapan İnsaf, elde yazdığı haberleri matbaaya gönderiyor. Orada bilgisayar ortamına geçirildikten sonra dizgisi yapılan gazete İnsaf’a teslim ediliyor. Yalıköy Sesi’nin tirajı ise 600. İnsaf, bu gazeteleri posta aracılığı ile Almanya-Hollanda başta olmak üzere dünyanın her yerindeki Yalıköylülere gönderiyor. Masrafını kendisinin karşıladığını belirten Günay İnsaf, “Oto tamirciliğimden kazandığım paralar ile halkımın mahallemizden haber almasını sağlıyorum. Bir ücret kimseden talep etmiyorum. Tüm masraflarımı kendim karşılıyorum. Bu benim için özel bir hobi ve ben yaşadıkça da bu gazeteyi çıkarmaya devam edeceğim” diye konuştu.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER