ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 12:12

"Hediyelerinizi yer fıstıklı ürünlerden seçin"

"Hediyelerinizi yer fıstıklı ürünlerden seçin"


 Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, ev hanımlarına seslenerek, “Evinize yer fıstıklı baklavadan başkasını almayın. Hediye götürürken de yer fıstıklı ürünleri tercih edin.” dedi.

Osmaniye İş Kadınları Derneği yönetim kurulu üyeleri Vali Cerrah’ı makamında ziyaret etti.
Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin hediye olarak yer fıstıklı baklava getirmeleri üzerine teşekkür eden Vali Cerrah, “Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ yarışmasında hanımlardan yer fıstığımızın tanıtılması hususunda destek istemiştim. İlk destek sizlerden geldi. Hanımlar bu konuda bizlere destek olurlarsa Osmaniye’nin yer fıstığı çok daha iyi yerlere gelecektir.” dedi.

Osmaniye'deki pastanelerin yer fıstıklı baklava yapmadıklarını belirten Vali Cerrah, “Eğer hanımlar ısrarla yer fıstıklı baklava talep ederlerse, pastaneler bu baklavayı yapmak zorunda kalacaklar. Kendimiz sahip çıkmazsak bu ürünü tanıtmamız mümkün olmaz. Özellikle hanımlardan rica ediyorum, evinize yer fıstıklıdan başka baklava almayın, hediye alırken de mutlaka yer fıstığı ürünlerinden götürün. Yer fıstığımızı ancak ancak böyle tanıtırız.” dedi.

İş Kadınları Derneği’nin kurulmasının şehre bir hareketlilik geldiğinin göstergesi olduğunu aktaran Cerrah, “Kentimizin tanıtımında sivil toplum kuruluşları önemli. Özellikle hanımların bu tür dernekler kurmasının yararlı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Dernek Başkanı Feride Demir, derneğin 5 Martta kurulduğunu hatırlatarak, “Kadınlarımız hep arka planda kaldılar ve çok fazla bir faaliyette bulunamadı. Biz de bunun bir eksiklik olduğunu düşünerek derneğimizi kurduk.” dedi. Yönetimde çok farklı mesleklerden hanımların olduğunu belirten Feride Demir, dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER