ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Mevzi Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Kasım 2014 Cumartesi 19:19

Bu görüntü hayvan severleri ayaklandırdı

Hayvan severleri ayaklandıran kare

Galatasaray eski 2. Başkanı ve işadamı Turgay Kıran’ın Muğla’nın Bodrum ilçesindeki otelini koruyan dört köpek kimliği belirsiz kişilerce zehirlendi.


Galatasaray eski 2. Başkanı ve işadamı Turgay Kıran’ın sahibi olduğu Bodrum Yalıkavk’ta bulunan La Maison Otel’in koruyan 4 köpek zehirlenerek öldürüldü. Yalıkavak Mahallesi’nde otel önünde ölü bulunan köpekler otel çalışanlarını şok etti. 4 köpeğin zehirlenmesi üzerine otelin işletmeciliğini yapan Deniz Anapa’nın İstanbul’da sinir krizi geçirdiği öğrenildi.

Otel müdürü Sezer Atlı, köpeklerin güçlü bir zehirle öldürüldüğünü belirterek, “Akşam saatlerinde yol kenarında bir sokak köpeğinin can çekiştiğini gördüm. Kendi köpeklerimin yanına koştum onlarda aynı şekildeydi. Veterinere haber verdim geldi baktı ama kurtaramadık. Zehirleyen kişi tavuklu bir yemek yapmış köpeklere vermiş onlarda bu yemeği yer yemez ölmüş. Çok üzüldük, nasıl böyle bir şey yaparlar. Biz polise şikayet ettik. Suçluların bir an önce bulunmasını istiyoruz” dedi.

HAYVAN SEVERLER AYAKLANDI

Köpeklerin ölüm haberlerini alan Bodrum Hayvan Severler Otelin önüne gelerek açıklamalarda bulundular. Yaklaşık 20 kişilik bir grup olayın üstüne gideceklerini söyleyerek, “Bu bir katliamdır, öncelikle bu yasanın değişmesi gerekiyor. Bugün toplam 5 köpek 2 kedi zehirlenerek öldürüldü. Biz hayvan severler olarak bu işin peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

Öte yandan köpeklerden biri otopsiye gönderilirken diğer 3 köpek gömüldü. Polis ise olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER