ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 11:48

Hayatı tam bir mucize

Hayatı tam bir mucize

10 yaşında bundan 4 yıl önce lösemiye yakalanan Deryn, 18 ay sonra dünyada bugüne kadar sadece 50 kişide görülen çok nadir bir kanser türüne daha yakalandı.


Deryn Blackwell'in başına gelenler belki de onun ve bir gencin taşıyabileceğinden çok daha fazlası, en büyük acılardan biriydi çünkü Deryn'e yaşamak için sadece birkaç günü olduğu söylenmişti ve o kendi cenazesini planlayan bir gençti. Ancak sonra doktorların hala anlamlandıramadığı bir şey oldu...

Doktorlar tek umudun kemik iliği nakli olduğunu söyledi. 4 kere nakil oldu. Ancak hiçbiri nakillerdi. Genç adamın vücudunda başa çıkamayacağı ciddi enfeksiyonlar baş göstermişti, hatta bir tanesi süpermikrop denilen antibiyotiğe dirençli bir mikroptu. Öyle ki 3 parmağı renk değiştirdi.

"OĞLUNUZUN SADECE BİR KAÇ GÜNÜ KALDI"

Hürriyet'in haberine göre, doktorlar Blackwell ailesiyle acı bir konuşma yapmak zorundaydı: Artık yapabileceğimiz bir şey kalmadı. Bu son nokta. Sadece bir kaç günü kaldı. Aile oğullarına baktı, Deryn ölümünü kabullenmişti. 4 yıldır yaşadıkları onu o kadar yormuştu ki korkmuyordu. Ailesi 25 Aralık tarihindeki Christmas kutlamalarına kadar yaşayamayacağını düşünüyordu.

"BU TAM BİR MUCİZE"

Ancak doktorların düşündüğü gibi olmadı. Ocak ayının ikinci haftasında, yaşaması için sadece günler kaldığı söylenen Deryn, hiçbir ilaç kullanmamasına rağmen yaşıyordu. Yanlışlıkla parmağındaki bandajlardan bir tanesini çıkaran Deryn, parmağında hiçbir sorun kalmadığını gördü. Bağışıklık sistemi neredeyse tamamen çöken Deryn'ın vücudu beyaz kan hücreleri üretmeye başlamıştı. Doktorlar şaşkınlık içindeydi çünkü iki ay önce ailesi tarafından cenazesi için hazırlık yapılan genç adam hayata tutunmuştu ve doktorlar durumu ancak "mucize" diyerek açıklayabiliyordu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER